Světlo za Branou

 

 

 

Krása

 

 

„Krása bytí, láska, radost a štěstí přichází

do našich životů tehdy, když poznáme

 sami sebe a když pochopíme, že svoje

 štěstí tvoříme my sami. My jsme

krása bytí, láska, radost

a štěstí,

v každé

 naší

 myšlence,

slově a skutku.“Helena Zavadilová

Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

Historie Kineziologie

HISTORIE KINEZIOLOGIE

Tradiční kineziologie se zabývá studiem činnosti svalů a pohybu těla a za nauku o tělesném pohybu bývá někdy i označována. Pohyb je základní potřebou člověka a jeho omezení rozhoduje o naší kondici, zdraví a nemoci, emocionálním a psychickém stavu.

Zakladatelem kineziologie je americký chiropraktik Dr. George Goodheart, který začal v roce 1964 používat techniku testování svalů. Vytvořil metodiku praktického testování svalů, kterou nazval Aplikovaná kineziologie.

V zemích východní Evropy začala kineziologii – Systém One Brain (jednotný mozek) přednášet v roce 1993 paní Carol Ann Hontz. Nejdříve začala v Maďarsku, potom na Slovensku a od roku 1994 učila kineziologii také v České republice.


V současné době je kineziologie bohatě rozvíjejícím se odvětvím. Ústředním centrem kineziologů je Mezinárodní asociace specializovaných kineziologů, IASK, která v současné době eviduje 19 doporučených kineziologických metod.

Paní Helena Zavadilová je od roku 2006 jako první kineziolog z České republiky členkou Mezinárodní asociace specializovaných kineziologů IASK.